Розробка державних стандартів професійно-технічної освіти за професіями «охоронник» та «охоронець»

У лютому 2012 року в місті Києві пройшла 1-ша Всеукраїнська конференція керівників ліцензованих навчальних закладів з підготовки персоналу охорони і суб’єктів охоронної діяльності. В ході роботи конференції багато виступаючих наголосили той факт, що ДСПТО за професіями ОХОРОННИК і ОХОРОНЕЦЬ не відповідають вимогам на сучасному етапі. Було прийнято рішення про створення робочої групи по підготовки нової редакції державного стандарту професійно-технічної освіти з професій  ОХОРОННИК та ОХОРОНЕЦЬ. Активну участь в розробці нового ДСПТО взяли:
  • Штучний В’ячеслав Васильович – директор Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • Рудь Сергій Леонідович – начальник Центру первинної та професійної підготовки Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • Лисяк Олег Леонідович – директор підприємства «Центр СПБ» Харківської обласної громадської організації «Союз працівників сфери безпеки».
  • Гуренко Ігор Олексійович – старший викладач підприємства «Центр СПБ» Харківської обласної громадської організації «Союз працівників сфери безпеки».
  • Онищенко Тетяна Миколаївна – представник Української Федерації професіоналів безпеки.
  • Євграфов Володимир Володимирович – ветеран Управління державної охорони України, начальник Центру первинної та професійної підготовки Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 2010 по 2013 рік.
Експертами виступили:
  • Гелетей Валерій Вікторович – начальник Управління державної охорони України.
  • Дахнівський Володимир Анатолійович – заступник начальника Управління державної охорони України.
  • Косенко Володимир Анатолійович – голова правління Харківської обласної громадської організації «Союз працівників сфери безпеки».
  • Шабовта Сергій Борисович – президент Української Федерації професіоналів безпеки.
Під час проведення 2-ї Всеукраїнської конференції керівників ліцензованих навчальних закладів з підготовки персоналу охорони і суб’єктів охоронної діяльності, яка пройшла в травні 2014 в місті Львові, була презентована нова редакція ДСПТО 5169-ОК.74.60-2014 за професією ОХОРОНЕЦЬ. Особливостями державного стандарту є: Згідно освітньо-кваліфікаційної характеристики випускника професійно-технічного навчального закладу, професія ОХРАННИК має чотири розряду. З огляду на існуючі потреби сучасного ринку праці, вимоги замовників робітничих кадрів, за умови продовження професійного навчання за професією «Охоронець» 3-го розряду в навчальних закладах першого атестаційного рівня на базі повної загальної середньої освіти без пред’явлення вимог до стажу роботи, загальний час навчання визначається навчальним планом, який відповідає вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики «охоронців» 3-го розряду. При цьому навчальний план складається за сумою навчальних годин, передбачених типовими навчальними планами теоретично професійної підготовки, виробничого навчання 1-3 розрядів і виробничої практики 3-го розряду. У професійно-технічних навчальних закладах першого атестаційного рівня тривалість професійного навчання на 1-й розряд складає – 118 годин, на 2-й розряд складає – 98 годин, на 3-й розряд складає – 134 годин, на 4-й розряд складає – 110 годин. За підсумками 3-й Всеукраїнській конференції керівників ліцензованих навчальних закладів з підготовки персоналу охорони і суб’єктів охоронної діяльності, яка пройшла в квітні 2016 місті Львові, було прийнято рішення про продовження роботи над новою редакцією ДСПТО 5169-ОК.74.60-2014 за професією ОХРАННИК, з урахуванням вимог ринку охоронних послуг.